• info@maktabemajazi.com

Mikogo

mikogo

Mikogo

Mikogo یک برنامه به‌اشتراک گذاری رایگان است و امکان نصب در سیستم‌عامل‌های معمول را دارد. Mikogo هم اکنون برای میزکار لینوکس در کنار نسخه‌ی ویندوز و مک فراهم شده است. یک نسخه تحت‌وب هم وجود دارد که بسیاری از امکانات Mikogo را ندارد، بنابراین بیشتر بدرد نمایش می‌خورد.

Mikogo یک ابزار ساده برای به اشتراک گذاشتن صفحه ی مانیتور شما با سایر دوستانتان و برگزاری یک جلسه ی آن لاین می باشد ، در حالی که شما بعنوان برگزار کننده تمامی مطالب مورد نظر را بر روی صفحه مانیتور خود نشان می دهید و بطور همزمان تا ۱۰ نفر ، شرکت کنندگان در جلسه می توانند هر آنچه را شما نمایش می دهید با کیفیتی بسیار بالا ببینند.
همچنین شما می توانید در خلال جلسه ، فایل های مورد نظرتان را برای سایر شرکت کنندگان ارسال کنید.

mikogo

Mikogo می‌تواند برای کنفراس تحت وب، ملاقات‌های برخط، ارائه و یا پیشتیبانی از راه‌دور مورد استفاده قرار بگیرد. Mikogo امکانات جابجایی پرونده‌ها و چت را بصورت توکار دارد. این برنامه به‌طور پیش‌فرض کنفراس صوتی را از طریق خطوط تلفن معمولی پشتیبانی می‌کند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه کنفراس صوتی Mikogo بروید.

چیزی که Mikogo را جذاب می‌کند، امکان پیوستن چندین نفر به یک سیستم، امکان تغییر دادن کسی که کنترل سیستم را در دست دارد و تغییر اینکه کدام رومیزی برای ارائه انتخاب شود، است. همچنین یک سیستم ضبط پیش‌ساخته هم وجود دارد که شما به وسیله آن می‌توانید از صفحه‌نمایش فیلم بگیرید و ضبط کنید.

مانند TeamViewer، اتصال براساس شماره کنفرانس برقرار می‌شود و لازم نیست که IP کامپیوتر میزبان را به خاطر داشته باشید. این امکان استفاده از Mikogo را بسیار ساده می‌کند و باعث می‌شود Mikogo را بتوان با کامپیوترهایی که یک IP عمومی را بین یکدیگر به‌اشتراک میگذارند، استفاده کرد.

از لحاظ امنیتی Mikogo از سیستم رمزگذاری ۲۵۶ بیتی AES برای میزکار و در وب‌سایت از سیستم ۱۲۶ بیتی SSL استفاده می‌کند.

نسخه‌ی لینوکس این برنامه نیاز به کار بیشتری دارد: امکان ترکیب کردن صفحه‌کلید از راه‌دور هنوز کار نمی‌کند و واسط کاربری برنامه هم بخوبی با میزکار یکپارچه نشده است. تعدادی از امکانات آن هم فقط برای سیستم‌های ویندوزی ارائه شده است.

وبلاگ نویس مکتب مجازی

Leave your message