• info@maktabemajazi.com

آموزش آنلاین (آموزش مجازی)

آموزش مجازی

آموزش آنلاین (آموزش مجازی)

تعاریف

آموزش از راه دور (Distance Learning): شیوه ای از آموزش است که در آن برای شرکت در یک دوره آموزشی نیازی به فضای آموزشی حقیقی مانند دانشگاه یا آموزشگاه نمی باشد. در آموزش از راه دور کارآموز بدون نیاز به حضور فیزیکی در محل برگزاری دوره آموزشی می تواند از محتوای فراهم شده استفاده نموده و دانش مورد نیاز خود را کسب نماید.

آموزش مجازی یا الکترونیکی (E-learning): سبک نوین آموزش از راه دور است. در این شیوه از آموزش انواع محتوای آموزشی مانند نوشتار، صدا، تصویر، انیمیشن و ویدیو به وسیله فن‌آوری‌های مختلفی از قبیل نوارهای صوتی و تصویری، لوح فشرده، شبکه‌های تلویزیونی، نرم‌افزارهای رایانه ای و شبکه های داخلی (اینترانت) و بین المللی (اینترنت) در اختیار کارآموزان قرار می گیرند.

آموزش آنلاین (Online Education): شاخه ای نوین از آموزش مجازی است که با استفاده از جدیدترین ابزارهای ارتباطی مانند ایمیل، وبلاگ، وب سایت و نرم افزارها در بستر شبکه های کامپیوتری خصوصا اینترنت، محتوای آموزشی را در اختیار کارآموزان قرار می دهد. در آموزش آنلاین مدرسین و کارآموزان از طریق اینترنت به صورت همزمان (Synchronous) و یا غیر همزمان (Asynchronous) با یکدیگر تعامل داشته و فرآیند آموزش و یادگیری را به انجام می رسانند.

خدمات مشاوره ای نیز از جمله مواردی است که می توان در سیستم آموزش آنلاین و در موضوعات متنوعی از قبیل خانواده، فردی، روانشناختی، تحصیلی، شغلی و … ارایه نمود. مشاوره آنلاین به دلیل حفظ حریم خصوصی افراد و سهولت دسترسی به ویژه برای بانوان از استقبال خوبی برخوردار گردیده است.

آموزش آنلاین

با بهره گیری از امکانات ارتباطی این محصول، اساتید و کارآموزان می توانند از نقاط مختلف داخل و خارج از کشور در یک اتاق مجازی با یکدیگر تعامل داشته و ضمن برقراری ارتباط نوشتاری، شنیداری و دیداری، محتوای آموزشی را از طریق نمایش اسلاید و اشتراک گذاری دسکتاپ به صورت عملی منتقل نمایند. شما می توانید دوره های آموزشی را با موضوعات متنوع و در ظرفیت های مختلف به صورت زنده و آنلاین برگزار نمایید.

 

امتیازات

 • دسترسی به آموزش ها بدون محدودیت مکانی از طریق اینترنت
 • بهره مندی از مدرسان و اساتید مشهور و به نام در سرتاسر جهان
 • عدم نیاز به امکانات آموزشی از قبیل مکان، تجهیزات آموزشی، میز، صندلی و …
 • برگزاری کلاس ها در تمامی ساعات شبانه روز و ایام هفته
 • کاهش چشمگیر هزینه های برگزاری دوره های آموزشی
 • توسعه خدمات آموزشی بدون نیاز به امکانات آموزشی از قبیل مکان، تجهیزات آموزشی، میز، صندلی و …
 • سهولت دسترسی به کلاس ها برای کارآموزان و اجتناب از عوامل استرس زا مانند حضور در جمع، ترافیک شهری، تاخیر و…
 • رفع محدودیت های آموزشی برای بانوان اعم از مدرس و کارآموز (عدم نیاز به حضور فیزیکی در محل آموزش)
 • تنوع دوره ها و موضوعات آموزشی
 • تمرکز و تعامل بیشتر میان مدرس و کارآموزان و کسب نتایج مطلوب تر
 • و بسیاری موارد دیگر…

آموزش آنلاین می تواند برای افرادی که دسترسی به آموزش ها به روش سنتی برای ایشان دشوار است مانند افراد شاغل، خانم های خانه دار، ساکنین مناطق محروم و معلولین بسیار مفید باشد. تمامی مراکز آموزشی اعم از دانشگاه ها، موسسات و آموزشگاه ها می توانند با استفاده از اسکای‌روم به راحتی فعالیت های آموزشی خود را توسعه داده و تسهیلات آموزش آنلاین را در اختیار کارآموزان خود در سراسر کشور و جهان قرار دهند. علاوه بر این شرکت های نرم افزاری می توانند آموزش های مورد نیاز در خصوص محصولات خود را بدون نیاز به مراجعه حضوری و از محل شرکت به مشتریان ارایه نمایند. مدرسین نیز می توانند با این فن آوری به تمامی کارآموزان خود در داخل و خارج از کشور به صورت خصوصی و گروهی خدمات آموزشی خود را عرضه نمایند.

کافی است متناسب با گستردگی فعالیت خود یکی از بسته های سرویس آموزش آنلاین را انتخاب نموده و در کمتر از ۲۴ ساعت از سرویس خود بهره برداری نمایید.

وبلاگ نویس مکتب مجازی

Leave your message